1. hodina- Úvod do záhad a nadpřirozena + Co se vám mohlo stát

1. září 2012 v 17:57 | Kejt |  Záhady a nadpřirozeno-kroužek


1.hodina-Úvod do nadpřirozena a záhad+Co se vám mohlo stát


Ahoj, vítám Vás u 1. hodiny Záhad. První hodina vás možná trošku vystraší, ale tak snad se v něčem najdete. Snad se něco zajímavého dozvíte, i když jste o něčem možná už slyšeli, my se tomu podíváme detailně na zoubek. Ale dost těch řečí a přejděme k první úvodní hodině.

ÚVOD

Občas se kolem nás dějí nevysvětlitelné věci. Někdo někde zahlédl UFO, jinému straší v domě, další vidí mrtvé a podobných případů je mnoho, ovšem, co třeba tajemná místa nebo tvorové? Co třeba Carnac skrývá za tajemství? Existuje Svatý Grál a co má společného s Glastonbury? Existuje místo, které výrazně protestuje proti gravitaci? Jak se dá vysvětlit houpající se lustr? Zemětřesení nebo duch? Jaká tajemství skrývají pyramidy? Vše se dozvíte v tomto kroužku, který bude probíhat jednou za čtrnáct dní. Nyní si probereme pár věcí, které se mohou stát i vám!

ZVUKY

Jste sami doma. Čtete si, děláte úkoly, jste na počítači, koukáte na televizi, vaříte… když najednou zaslechnete zvuk, jako by se otvíraly dveře od pokoje. Jenže to není všechno, co můžete slyšet! Někdy můžete slyšet kroky a cizí dech, jindy šoupání věcí v kuchyni nebo otvírání šuplíků a skříněk, ale to nejhorší je splachování od vás z bytu nebo domu! Ale to je jen pár příkladů. Je to jen výplod vaší fantazie nebo je skutečně někdo při vás?

SAMOSPOUŠTĚNÍ ELEKTRONIKY A VODOVODU

Opět jste sami doma. Sedíte si v klidu u počítače a píšete si s kamarádem, když najednou…spustí se pračka, myčka, rychlovarná konvice, trouba, pekárna, kávovar nebo mikrovlnka. Jenže co když se spustí i voda z kohoutku? Jak byste se zachovali? Seděli byste strachy a přitáhli si k sobě plyšáka? Vstali byste a šli to vypnout? Zavolali byste policii, hasiče nebo instalatéra?

SLEDOVÁNÍ

Existují dva typy:
1) Jdete po ulici, povídáte si s nejlepším kamarádem, ale stále máte divný pocit, že vás někdo sleduje, porozhlédnete se kolem, ale nikoho podezřelého nevidíte. Jedete autobusem domů, ale stále se vám zdá, že vás někdo sleduje. Opět se rozhlédnete, ale všichni se zabývají svými knížkami, i Phony, iPady, iPody a já nevím jakými dalšími vymoženostmi moderní doby. Ale prostě nikdo z nich se po vás ani nepodívá. A tak to trvá, dokud nepřijdete domů.
2) Jedete domů autobusem, ale stále se nemůžete zbavit pocitu, že vás někdo pozoruje, porozhlédnete se po svém okolí a zjistíte, že vás většina lidí sleduje, jenže jakmile se jim podíváte do očí, ucuknou a začne se na vás koukat někdo jiný. Jedete dál a na své zastávce vystoupíte společně s pár lidmi, kteří z vás nespustili oči. Snažíte se chovat, jako by tam ani nebyli, jenže to nějak nejde, jdete domů, jenže aspoň jeden z nich za vámi pořád jde a očima probodává vaše záda. Teprve až dojdete k domu, opustí vás ten divný pocit.

STÍNY NIKOHO

Opět jste doma, tentokrát nemusíte být sami. Jdete do kuchyně podívat se, jestli za tu čtvrt hodinu co jste tam byli naposledy, něco nepřibylo. Jenže jakmile vejdete, všimnete si temné siluety na stěně. Stín. Ale koho? Vždyť jste přeci doma sami! Nebo snad ne?

ZMIZENÍ

Jdete po ulici, právě si vybíráte písničku, když v tu najednou do někoho omylem vrazíte. Vzhlédnete, s domněním, že se dotyčné osobě omluvíte, jenže nikde nikdo, komu byste se měli omluvit. Záhadně zmizel nebo jen spěchal?
Tak to je z této hodiny všechno. Doufám, že se vám výklad líbil, a tak trošku vás postrašil. Alespoň trošičku. Za čtrnáct dní se budu těšit u hodiny, kde budeme probírat pyramidy.

Ale nejdřív domácí úkol.

1/ Stalo se vám někdy něco z možností? Pokud ano, popište mi to a já udělám nástěnku, kam budu nejlepší práce vyvěšovat :)
2/ Napište mi, jestli se vám stalo ještě něco jiného, co v nabídce není.

Své úkoly posílejte do 14.9. 2012, kdy proběhne další hodina na e-mail kaculehou@seznam.cz

Mějte se! :)


Kejt :) alias pro ty z hrádku Kate Clevellynová
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám povídka/básnička/ článek?

Ano 62.8% (27)
Ne 37.2% (16)

Komentáře

1 Gitty Gitty | 2. září 2012 v 21:34 | Reagovat

Kate,
jsem ráda, žes to nevzdala, úkolek zas někdy pošlu, a přeju ať vyjde vaření ;-)
Gitt

2 Kejt Kejt | 3. září 2012 v 20:01 | Reagovat

Gitty, adresa je špatná posílej to na kaculehou@seznam.cz a děkuju :)

3 Gitty Gitty | 4. září 2012 v 20:46 | Reagovat

OK, ten mail máš i na profilu v Hrádku? :-)

4 Kejt Kejt | 5. září 2012 v 14:12 | Reagovat

jo jo :)

5 avrilka avrilka | 13. září 2012 v 20:52 | Reagovat

Ahoj, no jednou se mi stalo, to bylo asi deset hodin večer a byla jsem doma sama a koukla jsem se z balkona ven a zahlédla černou postavu která rychle zmizela, tak jsem rychle běžela do pokoje a tza chvilku jsem uslyšela jak se jakoby zavřeliý dveře a pak kroky běžela jsem do postelle a schovala se pod peřinu, myslela jsem že se zblázním.

6 Kejt Kejt | 13. září 2012 v 20:54 | Reagovat

[5]: Párkrát jsem taky něco podobného viděla, jestli chceš chodit do kroužku, stačí poslat maila. :) Zítra je nová hodina. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama